Середа, 2019-02-20, 9:35 PM
Михайло Гутор
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню
Форма входу
Категорії розділу
Публікації [14]
Публіцистичні статті [11]
Християнсько-демократична партія України - політична та організаційна діяльність
Наукові статті [9]
Християнсько-демократична партія України - політична та організаційна діяльність
Інтерв'ю [6]
Християнсько-демократична партія України - політична та організаційна діяльність
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Інтерв'ю

Чи варто позбуватися ядерної зброї ?
(« Тернопіль вечірній», 31 березня 1993р.)
Зараз багато розмов про без’ядерний статус України. Свою позицію щодо цього чітко визначила Християнсько - демократична партія України. З політичних партій тільки вона на сьогодні має однозначну концепцію з питань ядерного роззброєння. Про цю концепцію йшлося на прес - конференціях у Києві і Тернополі.
В ці дні у Тернопільській крайовій організації ХДПУ жваво обговорюють цю проблему, матеріали з викладом концепції поширюють серед жителів області. Про ядерне роззброєння і ставлення до нього ХДПУ йшлося на засіданні Політичної координаційної ради, до якої входять всі громадські і політичні організації області.
Прес - конференцію у Тернополі проводили: голова Тернопільської крайової організації ХДПУ п. Михайло Гутор, співробітник Фонду Ганса Зайделя, член Головної Ради ХДПУ п. Володимир Олійник, директор Фонду Ганса Зайделя в Україні п. Берн-гард Гуттер, голова ХДПУ п. Віталій Журавський.

У зв’язку з цим кореспондент «ТВ» задав кілька питань голові крайової організації ХДПУ п Михайлу Гутору.
- Пане Михайле, чому ваша партія проявляє такий великий інтерес до питання ядерного роззброєння?
- Готуючись у майбутньому стати однією з провідних парламентських партій в Україні і бачачи всенародне зацікавлення цією проблемою, ХДПУ вже тривалий час вивчає її і на сьогодні конкретно визначила свою позицію.
- Будь ласка, стисло сформулюйте її.
Набуття без’ядерного статусу України не виключає заперечень, проблемою став механізм одержання цього статусу, тому що, крім загальнолюдських інтересів, ми маємо ще й свої, національні.
Приєднання України до Договору про нерозповсюдження в якості держави, яка не володіє ядерною зброєю, призведе до втрати Україною контролю за ядерною зброєю, розміщеною на її території. Тому нашій державі слід заявити про своє приєднання до Договору про нерозповсюдження після оголошення України державою, яка володіє ядерною зброєю.
-Тут, здається, усе впирається в одержання Україною гарантій безпеки?
- Саме так, нам треба гарантувати фінансову та іншу допомогу для того, щоб наша держава могла справитись з роботами по власному ядерному роззброєнню. Необхідно гарантувати Україні компенсації за майно, якого вона позбудеться в процесі ліквідації власної ядерної зброї. Крім того, Україна повинна мати конкретні гарантії своєї безпеки, потрібний також Міжнародний Договір з цього приводу.
- На прес-конференції чітко прозвучала думка, що проблема без’ядерної України вже вийшла за національні межі.
- Безумовно, з кожним днем стає зрозуміліше, що шлях до без’ядерного стану людства пролягає через вирішення питання про набуття Україною без’ядерного статусу. Вважаємо, що Україні слід приєднатись до «Клубу держав, які добровільно відмовляються від ядерної зброї і ядерних військових технологій». Треба колективно розробити конкретні пільги і гарантії безпеки. У Києві потрібно створити постійно діючий інститут без'ядерного майбутнього людства. ХДПУ- складова частина міжнародного християнсько - демократичного руху - вважає своїм обов’язком довести до відома світової громадськості позицію щодо ядерного роззброєння. У зв’язку з цим християни - демократи України звернулись до вищих ієрархів світу з прохання благословити нас і сприяти втіленню цих благородних починань у життя. Ми також звернулись в ООН. Україна повинна заявити про свою готовність вступити в переговори зі США, Російською Федерацією та іншими країнами.
Категорія: Інтерв'ю | Додав: Admin (2010-05-14) | Автор: Михайло Гутор
Переглядів: 524 | Теги: Ядерна зброя, християнська демократія | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Партнери
Copyright Михайло Гутор © 2019