Середа, 2019-02-20, 9:34 PM
Михайло Гутор
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню
Форма входу
Категорії розділу
Публікації [14]
Публіцистичні статті [11]
Християнсько-демократична партія України - політична та організаційна діяльність
Наукові статті [9]
Християнсько-демократична партія України - політична та організаційна діяльність
Інтерв'ю [6]
Християнсько-демократична партія України - політична та організаційна діяльність
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Інтерв'ю

НЕ ТОЙ БАГАТИЙ, ХТО БАГАТО МАЄ, А ТОЙ, ХТО БАГАТО ДАЄ
("За віру і волю”- газета Тернопільської крайової організації ХДПУ, серпень 1993р.)
"Справді багатий лише той, хто здатний з іншими поділитися своїм багатством” — ці та подібні до них висловлювання, що дуже близькі до принципів християнської моралі, часто звучали під час, можливо, унікальної для нашого міста наради, яку організувала головна рада Тернопільської крайової організації Християнсько-демократичної партії України, запросивши на неї представників державних виробничих підприємств і приватного бізнесу міста.
Учасники наради розглянули одне питання: проведення широкої акції благодійництва та милосердя. У жвавій дискусії на цю тему, крім членів головної ради ХДПУ, взяли активну участь пані Євгенія Курило — заступник начальника відділу соціального захисту міської адміністрації, п. Богдан Чорній — головний інженер пивзаводу № 1, п. Олександр Котик — директор товариства "Мрія", голова секретаріату обласної організації КУНу п. Оксентій Каменюк та інші.
В ході обговорення стало відомо, що ініціативу християнських демократів підтримали також керівники "Галицького торгового дому" і гуртово-роздрібного підприємства "Продтовари" пп. Паламарчук та Мигович. Всі, хто взяв участь у дискусії, були одностайні в тому, що в цей складний час падіння економіки, зубожіння народу наша злиденна держава не в стані забезпечити людям нормальний соціальний захист. Тому дуже важливо розгортати в суспільстві гуманні, благодійні акції на підтримку тих, хто найбільше потребує захисту і допомоги — калік, інвалідів, сиріт, немічних і самотніх пенсіонерів.
Підняти громадськість на благородні починання, розпалити в суспільстві інтерес до благодійництва і взялися християнські демократи.
— Держава наша в кризовій ситуації і ще довго буде в ній, — сказав на нараді голова крайової організації ХДПУ п. Михайло Гутор. – І тому єдина наша можливість – прилучити до цієї акції інших підприємців та бізнесменів, запалити в їхніх душах вогонь добра і співчуття до бідних та принижених людей, зацікавити їх програмою соціальних перетворень, яка окупилася б їм високим авторитетом і доброю славою в суспільстві.
Наше нове підприємництво і приватний бізнес повинні керуватись іншим світоглядом, не бути надто корисливими і жорстокими, — підкреслив далі пан М. Гутор. — В їхніх інтересах розвивати меценатство в рідній Україні, тут воно завжди високо цінилося народом. Згадаймо, як прихильно ставилися до меценатства князь Острозький, гетьман Мазепа, а на Тернопіллі — магнати Потоцькі. Скільки доброго залишили вони після себе, народ пам'ятає про це і ніколи не забуде. Скажу відверто: нині найкраща реклама для серйозного бізнесмена чи підприємця — стати щедрим меценатом, брати участь в різних благодійних і культурних, акціях, прилучитися до суспільно-корисної роботи. Це завжди і всюди на світі вважалося престижним і піднімало авторитет промисловця і багатого власника.
Михайло Гутор сказав, що варто би провести загальноміську конференцію бізнесменів і підприємців, яким крайова організація ХДПУ може запропонувати конкретну програму участі в благодійних акціях — будівництві церков, лікарень, шкіл, будинків для перестарілих і сиріт. Член головної ради крайової організації ХДПУ Ярослав Перчишин особливо наголосив на великій потребі допомогти церковним громадам у будівництві храмів. Це значною мірою сприяло б усуненню міжконфесійних непорозумінь.
До речі, Головна Рада ХДПУ встановила премію в один мільйон карбованців тому, хто найбільше зробить для налагодження міжконфесійних протистоянь і чварів. Цю премію вручатимуть щороку на Різдво Христове, а кошти на премію виділять християнські підприємці України.
Допомога в будівництві церков — особливе нині питання. Гарний приклад подала ХДПУ, яка в Києві виділила вже один мільйон карбованців на спорудження храму святих Бориса і Гліба.
— А ми в Тернополі, сказав кореспондентові "ТВ” п. Михайло Гутор, - виділили кошти на будівництво храму Архистратига Михаїла, Зараз хочемо взяти посильну участь у побудові церкви на території обласної психоневрологічної лікарні в Тернополі, де недавно освячено фундаменти, але продовжити далі будівництво не мають коштів. Найближчим часом зробимо перший внесок — десь близько півмільйона карбованців, і сподіваємось, що наше починання підтримають тернопільські приватні комерційні фірми, окремі бізнесмени, щоби якнайшвидше виросла ця невелика, але дуже гарна церковка. Треба, щоб місто знало, хто з благодійників прилучився до побудови першої на Тернопіллі церкви в лікарні, яка дуже потрібна і хворим людям, і здоровим. Адже це наша давня українська традиція — будувати храми при великих лікарнях та навчальних закладах.
Підсумовуючи ділову розмову на згаданій вище нараді в крайовій організації ХДПУ, слід зазначити, що в ході її були висловлені цікаві думки, зокрема, як вплинути на психологію бізнесмена, щоби він на перших кроках своєї діяльності не забував прилучитися до благодійних справ і відчував відповідальність за біди в нашому суспільстві. Жаль, що інтерес до меценатства поки що надто скромний, але учасники дискусії сподіваються, що незабаром до благодійних акцій приєднаються всі солідні бізнесмени Тернополя, великі комерційні фірми, а також державні підприємства. Християнські демократи сподіваються також, що благодійні акції наберуть системного характеру, і багаті люди охоче вкладатимуть кошти у будівництво церков, лікарень, шкіл, сиротинці. А поки що, щоб не обмежитись декларацією гарних намірів, учасники наради вирішили надати матеріальну допомогу 85-ти інвалідам, хворим і одиноким мешканцям Тернополя. За рахунок пивзаводу № 1, товариства " Мрія" та крайової організації ХДПУ їм завезені набори продуктів і товарів побутового призначення. Для комплектування наборів уже надійшло 450 кг цукру, 300 кг борошна. Крім продуктів, кожному буде вручено бібліотечку популярних книг на історичні та релігійні теми. Вартість цієї першої допомоги перевищить один мільйон карбованців.
Початок зроблено, і віриться, що ряди благодійників у Тернополі зростатимуть.
Категорія: Інтерв'ю | Додав: Admin (2010-05-14) | Автор: Михайло Гутор
Переглядів: 1617 | Рейтинг: 5.0/7
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Партнери
Copyright Михайло Гутор © 2019