Четвер, 2024-03-28, 4:15 PM
Михайло Гутор
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню
Форма входу
Категорії розділу
Публікації [29]
Публіцистичні статті [11]
Християнсько-демократична партія України - політична та організаційна діяльність
Наукові статті [14]
Християнсько-демократична партія України - політична та організаційна діяльність
Інтерв'ю [6]
Християнсько-демократична партія України - політична та організаційна діяльність
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Публіцистичні статті

ФАШИЗМ ПОРОДЖУЄ СЛАБКА ВЛАДА
("Тернопіль вечірній”,20 жовтня 1993р.)

Ситуація в країні дає найширші можливості для випробування в жанрі політичної апокаліптики. Повний параліч влади: Верховна Рада, що не піддається уяві, непередбачений Президент, трагікомічний Кабінет Міністрів. Держава розкрадається на очах — нагло, цинічно, з викликом. Маси людей, що терплять від бідності, несправедливості, демонстративного егоїзму компартійної еліти (яку зараз наказано вважати демократичною і навіть патріотичною) все більше захоплюють настрої відчаю і ненависті. Вищі посадові особи і органи влади не цураються відкритої брехні на очах всього чесного народу. Пообіцяли гірнякам Донбасу референдум, ті повірили (наївно розраховуючи на елементарну порядність влади) і виявились обманутими. Як жити народові з владою, якій неможливо вірити? і чи можна цей балаган називати високим словом — демократія, що, ще раз нагадаємо, в перекладі з грецької означає «влада народу»? Невже у нас такий бездарний, злодійкуватий, безсовісний і продажний народ? і невже це народ за два роки самостійного розвитку довів потенційно і реально багату країну до зубожіння?
Сьогодні практично всі демократичні механізми управління країною блоковані корупцією, круговою порукою і тотальною безвідповідальністю. Криза влади (у всіх її структурах). Криза державності, і криза єднання країни. В такій ситуації тільки сильна, наділена надзвичайними повновладдями, відповідальна і рішуча, а головне — чесна і воістину патріотична влада може врятувати нас від неминучої в противному випадку трагедії і цій владі ніякі демократичні лозунги не повинні перешкоджати притягувати до найсуворішої відповідальності найвисокопоставленіших злодіїв, найвисокопоставленіших мафіозі, «жуликів» і пройдисвітів, антидержавних екстремістів і провокаторів усіх мастей. Саме така влада поверне повагу народу, консолідує усіх громадян України в боротьбі за побудову вільного авторитетного демократичного (без всяких лапок) і гуманного суспільства. Християни демократи за таку владу. Так, ми звикли, що демократія — добре, а диктатура — погано. і це незаперечна істина, відображена в абстрактній правильності теорії. Але життя, на відміну від теорії, не знає бездоганно чистих категорій. В 1917 році, від лютого до жовтня, Росія, за словами Леніна, була найдемократичнішою країною в світі. Та прийшов великий жовтень, породжений, в тому числі, і прекраснодушними демократами Тимчасового уряду.
Згадаємо ультра демократичну УНР, котра була настільки демократичною, що навіть повністю роззброїлась. Результат відомий: диктатура, як і в Росії, хіба що тільки імпортного виготовлення. Згадаємо дуже демократичну Веймарську республіку 1933 року, де дуже демократично прийшов до влади на хвилі загальної відрази до хаосу Адольф Гітлер, а якби у Веймарській республіці була сильна, сувора, навіть автори тарна влада — гнив би нацистський фюрер до кінця днів свої» за ґратами, а німцям не довелося б пережити ганебність Нюрнберга.
Фашизм породжується не сильної влади — він породжується зі слабкої, не здатної себе захистити демократії. Так, абстрактна демократія є добро, а диктатура — зло. Та ми вже втратили час, коли могли вибирати між добром і злом тепер можемо вибирати тільки між більшим і меншим злом. Або сильна і чесна, тверда енергійна і рішуча влада в рамках Конституції, обмежена в часі чіткою датою складення повноважень, або жорстка кривава і безжалісна, диктатура швидше за все іноземного походження.
Або захист реальної демократичної перспективи України і благополуччя народу — або захист дівочої чистоти демократичних принципів. Як показує історія, закінчувати дискусію про переваги демократії над диктатурою прихильникам ідейної непорочності найчастіше доводилось в місцях не дуже віддалених... Щоби не загинути і не загубити свій народ, демократія повинна бути сильною...
Михайло Гутор, заступник голови ХДПУ, Ігор Лосєв, секретар ХДПУ
Категорія: Публіцистичні статті | Додав: Admin (2010-03-07) | Автор: Михайло Гутор
Переглядів: 1786 | Теги: Християнсько-демократична партія Ук, Михайло Гутор | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Партнери
Copyright Михайло Гутор © 2024