Середа, 2019-02-20, 9:35 PM
Михайло Гутор
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню
Форма входу
Категорії розділу
Публікації [14]
Публіцистичні статті [11]
Християнсько-демократична партія України - політична та організаційна діяльність
Наукові статті [9]
Християнсько-демократична партія України - політична та організаційна діяльність
Інтерв'ю [6]
Християнсько-демократична партія України - політична та організаційна діяльність
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Публіцистичні статті

Християнська демократія – за моральну владу
З нагоди проведення Тернопільської міської конференції Християнсько-Демократичної партії України, на якій головою Тернопільської міської організації ХДПУ було обрано Юрія Олійника до нашого міста з Києва прибув заступник голови ХДПУ, наш земляк Михайло Гутор. Аби дізнатися думку провідного громадського діяча та науковця стосовно соціально-політичної ситуації в нашій державі та ознайомитися з позиціями християнських демократів відносно політичних процесів в Україні ми поспілкувалися з паном Михайло особисто.
- Михайле Степановичу, Ви – провідний політик з чималим стажем. У свій час Ви були одним з учасників руйнування комуністичної системи і активним борцем за незалежність України. Як на Вашу думку, чому на 19-му році своєї незалежності Україна ще не стала однією з провідних держав Європи?
- Суспільство не спроможне самоорганізуватись, якщо воно не сформувало державотворчого світогляду, не виробило спільних ідей розвитку. Сучасне ж українське суспільство небезпечно зорієнтоване на задоволення дрібних, поверхневих, сьогоденних інтересів.
Так, ще Фрідріх Ніцше у своїй праці "Воля до влади” зазначив причину занепаду будь-якого суспільства. Мислитель вважав, що якщо немає мети, то немає і відповіді на запитання: "Навіщо?”. Наші ж можновладці щось постійно будують, проте, що саме будують, вони й самі не знають. Пригадую, для прикладу, в свій час, перебуваючи на посаді Прем’єр-міністра, Леонід Кучма, виступаючи в Парламенті, звертався до депутатів: «Скажіть, що побудувати, і я це побудую».
Тому, головна причина нашої відсталості від Європи сьогодні – це низька якість української правлячої еліти. Куди не глянь – навколо одна сірість та невизначеність, особливо за межами Києва. На нинішній день те, що нещодавно так красиво починалось – незалежність, нові політичні сили і лідери, заклики до духовного відродження і перебудови економіки – трансформувалось в політичні чвари і економічний хаос, а моральність правлячої еліти перебуває на вкрай низькому рівні. Крадіжки, хабарництво, протекціонізм стали нормою функціонування влади. А, ні для кого не секрет, що аморальна еліта – це головний індикатор хворої держави і безнадійність сподівань на її позитивне реформування.

- А що Ви можете сказати про нинішню партійну еліту? Чим християнські демократи відрізняються від них?
- Партійні еліти сьогоднішнього дня не харизматичні, не яскраві і не бажають об’єднуватися задля майбутнього України. Політична тусовка, метушня навколо лідерів гілок влади – ось ледь не головні види їхньої діяльності.
Слова політиків різного рангу дедалі частіше розходяться з реаліями буття, а розмови з високих трибун про «стабілізацію», «просування вперед» радше маскують страшні деформації суспільного життя. Суспільство ж продовжує перебувати в непрохідних хащах слів.
Пригадаємо лише кілька найпопулярніших обіцянок місцевих можновладців. Так, колишній голова Тернопільської обласної держаної адміністрації Іван Стойко щойно прийшовши на посаду, обіцяв створити сотні нових робочих місць, аби повернути наших заробітчан до своїх дітей, добудувати обласну бібліотеку і т.д. Нинішній голова м. Тернополя Роман Заставний в свою чергу обіцяв побудувати електростанцію над ставом, численні інноваційні проекти преображення рекреаційного парку з елітними готелями, барами та хвилерізами тощо. І що з того зробили?..
Так, блиск і убогість політичних куртизанів помітні, а сьогодні під гаслами «За Україну» вони хочуть знову паразитувати на довірі людей.
Християнські ж демократи – організація нового формату, яка здолає український провінціалізм, налаштує на консолідацію суспільства, а не на дезінтеграцію, реалізує інтереси всіх верств населення, а не купки політиканів.

- А чи буде Ваша партія висувати на посаду голови міста Тернополя свого кандидата?
- Звичайно. На посту мера Тернополя наша партія бачить Юрія Олійника - професіонала, сучасного адміністративного менеджера, який зможе об’єднати всі патріотичні сили та створити дієздатну команду управлінців, котрі мають реальну програму економічного та соціального розвитку рідного міста Тернополя.

- Нині одним з найактуальніших питань для нашої держави є питання інтеграції України до Європейського Союзу та НАТО. А яка позиція Вашої партії стосовно цього процесу?
- Християнсько-демократична партія України – це перша українська партія, яка відчинила двері НАТО і поставила питання про вступ нашої країни до цієї організації. Так, у травні 1993 року група активістів Християнсько-демократичної партії України побувала з візитом у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі, де мала зустріч з представниками цієї організації. Під час цієї зустрічі було вперше задекларовано необхідність вступу України в НАТО.
Загалом, я переконаний, що зараз у НАТО про Україну знають набагато більше, ніж в Україні про НАТО. І, швидше за все, саме тому у нас часто можна почути невиважені і необґрунтовані оцінки, а іноді навіть і емоційно-поспішні висновки стосовно вступу до Північно-Атлантичного альянсу.
Щодо входження до Європейського Союзу, то, гадаю, потрібен ще час, аби населення не тільки нашої країни, але й об’єднаної Європи звикло до реальності, що ми - частина Європи і від взаємного співробітництва виграє не тільки Україна, а й увесь Європейський Союз.
Але, одразу зазначу, що під час входження в Європу нашій державі потрібно розв’язати ще одну важливу проблему: розвинути місцеве самоврядування, подолати корупцію у всіх сферах тощо. На нині розв’язання цієї проблеми є досить складним завданням і вимагає значної політичної волі та ресурсів.

- Християнські демократи Німеччини вибороли для своїх вчителів і лікарів статус державних службовців. У нас же ці категорії населення – одні з найбільш соціально незахищених. Чи має намір Ваша політична сила якось вирішити це питання?
- Справді, я цілком згоден, що боротьбу за економічний порятунок України, за добробут нашого народу, за порядок, спокій і закон ми ніколи не виграємо без нашого вчителя та лікаря. Багатостраждального, сьогодні нужденного, а часом, нема куди правди діти, й злиденного.
Право ж на доступність освіти та безоплатність медичної допомоги в державних закладах нашої держави проголошено Основним Законом – Конституцією України.
Але жалюгідний стан, у якому перебувають зараз державні заклади охорони здоров’я та освіти - відсутність необхідного обладнання, медикаментів, низька заробітна плата персоналу – не тільки не гарантує це право, а є прямою загрозою нашому майбутньому.
Ми, християни-демократи України, розуміємо, що доля народу завтра – це соціальна захищеність, матеріальний і моральний стан учителя і лікаря сьогодні.
Саме тому одним із найважливіших завдань для нас є боротьба за надання освітянам і медикам статусу державного службовця, як це зробили наші колеги у Німеччині.

- Що Ви, як заступник голови Християнсько-Демократичної партії України, хотіли б сказати наостанок нашим читачам?
- Ми, християнські демократи, закликаємо всіх, членів партії та інших свідомих громадян подумати разом з нами про майбутнє нашої України. Ми просимо робити пропозиції та критикувати нас, підтримувати та співпрацювати з нами. Ми знаємо, що для розбудови вільного та відповідального суспільства в Україні варто працювати разом. Згода будує!
 
Першоджерело: Нова ера
Категорія: Публіцистичні статті | Додав: Admin (2010-10-30)
Переглядів: 1507 | Теги: ХДПУ, Видори 2010 | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Партнери
Copyright Михайло Гутор © 2019