П`ятниця, 2024-03-29, 1:14 AM
Михайло Гутор
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню
Форма входу
Категорії розділу
Публікації [29]
Публіцистичні статті [11]
Християнсько-демократична партія України - політична та організаційна діяльність
Наукові статті [14]
Християнсько-демократична партія України - політична та організаційна діяльність
Інтерв'ю [6]
Християнсько-демократична партія України - політична та організаційна діяльність
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Публіцистичні статті

Михайло Гутор: «Тернополю –Українську владу»
("Вільне життя” - незалежна громадсько - політична газета Тернопілля, 28 березня 2002р.)

Початок 90-х років. Нестримний злет духовного і національного від¬родження. Нескінченні політичні акції, мітинги, страйки, людський «живий» ланцюг Злуки, що поєднав Західну Україну і Східну. Практично кожен українець у той час жив вірою і на-дією, що у скорому часі українська незалежна держава, про яку так дов¬го мріяли і за яку було покладено на вівтар жертовності мільйони патріотів, стане для нас рідною матір'ю. Чому ми цього не відчуваємо на одинадця¬тому році незалежності України?
У чому була помилка патріархів ук¬раїнського визвольного руху-В. Чорновола, М. Гориня,
С. Хмари, Л. Лук'яненка і цілого ряду націонал-політиків, яка спричинила таке критичне суспільне становище? Тут відповідь однозначна: на певному етапі визвольного руху пар-тійна комуністична номенклатура вихо¬пила національні знамена із наших рук і, переконуючи народ у своїй мудрості, перейшла із фази побудови світлого комуністичного майбутнього у фазу по¬будови своєї Української держави.
Політичні організації національного спрямування за допомогою їхньої агентури були розколоті. Як результат: три Рухи, з УРП утворилися РХП, УРП, УКРП, понад п'ять націоналістичних організа¬цій і нескінченна низка ліберальних і демократичних партій. Єдиним лідером України, який був визнаний українсь¬ким народом через свою безкомпро-місність з відстоювання національних інтересів, на початку президентських виборів у 1999 році залишався В'ячеслав Чорновіл. Він, як харизматична осо¬бистість, міг вплинути на хід виборів і тим самим зменшити прояви старої комуністичної номенклатури на всі по¬літичні процеси і продовжити єднання національно-демократичних сил та фор¬мування української влади. Але В'ячеслава Чорновола вбили. Результат було досягнуто: потужної політичної націонал-демократичної опозиції не стало. Хто стоїть конкретно за цим і хто творить політичну гpу? І ми даємо відповідь — це своєрідна партія номен¬клатури, яка багато років формувалася і методом селекції відбиралася на ке¬рівні посади Радянського Союзу, а на початку 90-х, оперативно здавши квитки членів КПРС в архіви, стала в аван-гарді політичних і ринкових реформ «прихватизації». І, особливо сьогодні, в час виборів, цю «гвардію» та її нащад¬ків надзвичайно легко розпізнати і знайти у багатьох виборчих списках політич¬них партій та блоків.
Надзвичайно велику увагу номен¬клатура приділяє національно-спрямо¬ваному електорату Західної України. Адже це та категорія виборців, яка ніколи не піде на компроміс зі своїм сумлінням щодо зради національних інтересів. Отже, якщо неможливо та¬кий електорат перевести в денаціональну площину мислення, його ста¬раються обдурити, створюючи час від часу певні міфічні постаті з націо¬нальною ознакою. Тобто виборець із Західної України під постійним контро¬лем номенклатури. Прикладом маніпу¬лювання свідомістю виборця є обран¬ня депутатом Верховної Ради України Іщенка під прапорами Руху. В пориві ейфорії і під знаменами Руху подавали Іщенка як великого патріота України, національного бізнесмена, християни¬на. І як результат — понад вісімдесят відсотків голосів виборців було відда¬но йому. Лише з плином часу вибо¬рець побачив, що його обдурено і зневажено. Такого ж гатунку депутатів Тернопільщина мала, на жаль, багато.
А що ми маємо сьогодні? Із соці¬алістами, комуністами, соціал-демок¬ратами об'єднаними, яблуками, їдунами і т. д. все зрозуміло, і лише недо¬лугий може за них проголосувати. Ці-каво, як на цей раз хочуть викорис¬тати національно-свідомий електорат номенклатурно-олігархічні, клани? Яким чином вони нас дурять? Їхня техноло¬гія проста. Вони відслідковують, хто сьогодні з відомих блоків і партій в Україні має народну прихильність та визнання, і ставлять під свій контроль їхню діяльність в областях.
Яскравим прикладом є Тернопіль¬щина, де вони зуміли це зробити з блоком Віктора Ющенка. Повним аб¬сурдом з національної позиції є приз¬начення ректора академії народного господарства Олександра Устенка ке¬рівником обласного штабу блоку Вік¬тора Ющенка «Наша Україна» і вису¬нення його кандидатом у депутати до Верховної Ради. Якщо ми хочемо бу¬дувати космополітичну державу — за¬перечень немає. Для мене є загадка, як можна поєднати непоєднане. Тобто Ющенко як християнин має керівни¬ком штабу Устенка - безбожника, який заявляв, що не вірить у Бога. Є два пояснення: або він атеїст, а це може бути як вислід впливу багатолітнього перебування у компартії, або він отри¬мав таке виховання у своєї матері Ізабели Ефімовни. Свого часу великим атеїстичним пропагандистом у Радянсь¬кому Союзі був Еммануїл Ізраїльович Губельман (Ярославський]. Він теж казав, що не вірить у Бога, а вірить у Вищий Розум, і своїми діями нищив христи¬янську віру. Щось надто схоже є у міркуваннях цих двох людей.
А, можливо, похилий вік Олексан¬дра Устенка не дає йому можливості позбутися минулих стереотипів мис¬лення. Виникає думка: чи зручно йо¬му буде у такому старечому віці сидіти у парламенті і писати закони? Хоча історія наводить приклад, що певні незручності можна усунути, як це робив великий вождь китайського народу Мао, сидячи на з'їздах ком¬партії на спеціальному кріслі.
Після виборів упадуть міфічні пос¬таті, пройде ейфорія — і ми знову побачимо, що обрали не тих. Ми повинні вже сьогодні навчитись ро¬зуміти, що твориться у великій полі¬тиці, і не бути йолопами. Йолоп у політиці — трагедія для України!
Категорія: Публіцистичні статті | Додав: Admin (2010-03-07) | Автор: Михайло Гутор
Переглядів: 1371 | Теги: ХДПУ, Християнсько-демократична партія Ук, Михайло Гутор | Рейтинг: 4.8/8
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Партнери
Copyright Михайло Гутор © 2024