Середа, 2019-02-20, 9:36 PM
Михайло Гутор
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню
Форма входу
Категорії розділу
Публікації [14]
Публіцистичні статті [11]
Християнсько-демократична партія України - політична та організаційна діяльність
Наукові статті [9]
Християнсько-демократична партія України - політична та організаційна діяльність
Інтерв'ю [6]
Християнсько-демократична партія України - політична та організаційна діяльність
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Публіцистичні статті

США зрозуміли: пора розкривати обійми
(«За віру і волю»- газета Тернопільської крайової організації ХДПУ,
№5 червень 1993р.)

Десять років тому, виступаючи в британському парламенті, президент США Рональд Рейган закликав включитись в боротьбу за встановлення демократії в цілому світі. В той час ніхто не міг передбачити майбутніх політичних перетворень.
В наступні роки в цілому світі, від Латинської Америки до Азії і Африки, набрали силу демократичні революції, завершившись розпадом комуністичної системи в Східній Європі, Радянському Союзі і утворенням незалежних держав. Головне завдання, яке стоїть перед Україною, створити систему конкуруючих партій, важливі демократичні інститути: вільну пресу, незалежну судову систему, незалежні профспілки і широку сітку громадських організацій і посередницьких інститутів, без яких неможливе цивілізоване суспільство. Все це потребує допомоги і запозичення досвіду демократичних інститутів США.
Зараз в Україні активно працює Національно - Демократичний інститут і Міжнародний Республіканський Інститут США, котрі спрямовують свою діяльність на консультативну допомогу демократичним організаціям, проводять наукові конференції.
На протязі 1993р. на 4 конференціях, що проходили в Києві, Одесі, Львові побували члени Головної Ради Тернопільської крайової організації ХДПУ, де вони отримали глибокі знання з питань політичного розвитку.
Після таких конференцій, резидент- консультант Міжнародного Республіканського інституту США професор Джон Долтон і правник Антон Фотей прибули в м. Тернопіль, щоб краще ознайомитись з діяльністю крайової організації ХДПУ.
Під час розмови з членами головної Ради розглядався цілий ряд політичних, економічних проблем, які існують в Україні.
Джона Долтона цікавило ставлення християн-демократів до питання ядерного роззброєння. Адже проблема ядерного роззброєння України далеко вийшла за її межі і стала в значній мірі відбиватися на політичних відносинах між США і Україною.
Відання тактичної зброї абсолютно не знайшло розуміння в Європі і США.
Важко зрозуміти американські урядові кола США і колишнього президента Джорджа Буша в небажанні віддати належне молодій Українській державі, яка у важкий час політичної і економічної нестабільності зуміла започаткувати процес ядерного роззброєння на земній кулі. Але сьогодні ми повинні заявити ядерним державам: « Ратифікація Лісабонського протоколу і Договору Старт-1 можливі при умові виконання вимог, що заявлені ХДПУ».
Відрадно бачити як міністр оборони США Лес Еспін не шкодуючи свого уїк-енду, прилетів в Київ, де провів зустріч з Президентом, депутатами, міністром оборони Морозовим.
Нарешті США зрозуміли: Україна є незалежною державою, а не придатком Росії.
В обговоренні діяльності Верховної Ради Джон Долтон і Андрій Фотей забажали знати ставлення Тернопільської крайової організації ХДПУ до парламенту. Відповідь була однозначна: Парламент видаючи закони незрозумілі, двозначні, не життєдіяльні і мертві підриває довіру людей до права і лояльності і створює умови для процвітання беззаконності, підкупності і політичних інтриг.
Неспроможність творити закони, невизначеність, який би соціальний уклад хотіли б бачити нардепи, повинно змусити цих політичних архітекторів саморозпуститись.
Після двогодинної розмови Джон Долтон і Андрій Фотей, подякували за прийняття, провели ряд розмов із жителя Тернополя на вулицях міста, тобто, як кажуть, «пішли в народ».
Категорія: Публіцистичні статті | Додав: Admin (2010-03-07) | Автор: Михайло Гутор
Переглядів: 862 | Теги: Християнсько-демократична партія Ук, Михайло Гутор | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Партнери
Copyright Михайло Гутор © 2019