Середа, 2019-02-20, 9:34 PM
Михайло Гутор
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню
Форма входу
Категорії розділу
Публікації [14]
Публіцистичні статті [11]
Християнсько-демократична партія України - політична та організаційна діяльність
Наукові статті [9]
Християнсько-демократична партія України - політична та організаційна діяльність
Інтерв'ю [6]
Християнсько-демократична партія України - політична та організаційна діяльність
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Публікації

Господи, примири і об’єднай українців!
(«Тернопіль вечірній», 11 листопада 1992р.)
Ці слова прозвучали в молитві, яку промовляли минулої суботи греко-католицькі у просторій залі засідань незалежних профспілок області. Саме молитвою і коротким богослужінням почався Третій надзвичайний з’їзд Української християнсько-демократичної партії. З’їзд розпочався, але... не відбувся.
І ще раз прийшли на думку слова з молитви перед засіданням. Священик, ніби передчуваючи біду, молив Бога: «Господи, сохрани нас від усякої міжусобиці»...
Але не всі прибулі члени УХДП прислухались до мудрих слів, не всі прагнуть до консолідації та об’єднання сил у великій боротьбі за незалежну Українську Державу.
Отець Павло котрий виступив з хвилюючою проповіддю, попросив делегатів не допустити розколу, вести дискусії доброзичливо і з повагою. « Хотілось б.- підкреслив він, щоб Господь Бог об’єднав вас сьогодні. Навіть маючи різні думки, прямуймо до єдності , бо одна в нас мета - незалежна Україна. Хто хоче роз’єднати нас, той діє від лукавого, і його устами говоритиме сатана». І все ж львівська та івано-франківська делегації покинули приміщення і. зібравшись у готелі, як потім стало відомо, заявили, що вони є прихильниками створення нової партії , яку йменуватимуть «Християнський суспільний союз».
А тим часом робота в залі засідань тривала. Голова Тернопільської крайової організації УХДП Михайло Гутор повідомив присутнім делегатам і гостям, що не здійснився задум саме на цьому з’їзді припинити розкол і об’єднати всіх християн - демократів України.
Те, що львівська і івано - франківська делегації відмовились брати участь у з’їзді, ставить під сумнів взагалі існування УХДП. І справа тут не в якихось ідейних розходженнях між християнськими демократами, як це намагаються пояснити львів’яни та прикарпатці, бо навіть з партійних програм добре видно, що ніяких підстав для розмежування фактично немає. Натомість є розходження чисто амбіційні, бажання деяких лідерів тримати в руках по декілька керівних портфелів.
Пан Гутор від імені крайової організації оголосив, що замість з’їзду УХДП відбудеться крайова конференція., на якій мова піде про об’єднання із ХДПУ- Християнсько - демократичною партією України. З цієї нагоди з Києва прибула делегація цієї партії на чолі з її головою Віталієм Журавським. Пан Журавський та інші члени київської делегації виступили перед присутніми, докладно познайомили із своїми ідейними засадами і практичними справами, тісними контактами із партіями християнсько - демократичного спрямування в багатьох країнах світу. Тернопільські делегати Ярослав Перчишин, Данута Баран та інші гаряче підтримали ідею об’єднання з ХДПУ, сподіваючись на плідну і корисну співпрацю.
Після жвавого обговорення всі 54 делегати конференції одностайно проголосували за об’єднання З ХДПУ, штаб якої знаходиться в Києві. Обрано також від Тернопільщини 7 членів Головної ради ХДПУ. В Заключному слові голова партії Віталій Журавський розповів про те, що ХДПУ тісно працює із спілкою підприємців України, котра ідейно опираєтьсь на християнську мораль, що в майбутньому партія орієнтуватиметься на ділових людей, на клас власників у місті і селі. ХДПУ прагне стати першою професійною партією в Україні зі своїм постійним представництвом у парламенті.
З нагоди об’єднання з ХДПУ Тернопільських християн - демократів сердечно привітали присутні на конференції представники крайових партійних організацій УРП та УКРП. Конференція завершилась урочистим виконанням Гімну « Ще не вмерла Україна».
Категорія: Публікації | Додав: Admin (2010-05-20)
Переглядів: 475 | Теги: УКРП, УРП, Християнський суспільний союз, УХДП, ХДПУ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Партнери
Copyright Михайло Гутор © 2019