("Вільне життя” - незалежна громадсько - політична газета Тернопілля,18 червня 1994р.)
Серед кандидатів на пост голови міської Ради у Тернополі є і Михайло Гутор - заступник голови Християнсько-демократичної партії України, голова її Тернопільської крайової організації.
.., Восени йому виповниться сорок. Народився в м. Підгайцях, у родині службовців. Ще у школі вступив до підпільної групи, яка виготовляла й розклеювала анти-радянські листівки. Бог милував - їх не піймали. Хоч тільки згодом зрозумів, на яку небезпеку наражався. Закінчив Львівський політехнічний інститут. Направили у Тернопільський таксомоторний парк, де працював на посадах майстра, головного механіка. Відтак - система обласного управління побутового обслуговування: ведучий інженер, головний інженер автоколони.
З виникненням Народного руху України у 1989 році - в його рядах. Сприяв становленню осередків Руху, брав участь у політичних акціях та мітингах. 14 липня 1990 року на установчій конференції християнських демократів обраний головою Тернопільської крайової організації.
Перед серпневим путчем ГКЧП у 1991 році за активну політичну діяльність змусили піти з роботи Іншої не шукав - його захопив вир політичної діяльності.
Двічі впродовж останніх днів християнські демократи були в центрі уваги вітчизняних засобів масової інформації. Зустріч лідера ХДПУ Віталія Журавського у Витикані з Папою Римським та видання проекту «Соціального кодексу України» — дипломатичне й законодавче досягнення, яким наразі не може похвалитися жодна інша політична партія України. Про ці та інші форми діяльності політичної партії, яка обрала девізом «Бог, народ, Україна», розмовляємо з головою Тернопільської крайової організації ХДПУ. кандидатом у народні депутати та на посаду міською голови Михайлом Гутором.
— Пане Михайле, чи не ризикують християнські демократи, зробивши наріжним каменем своєї виборчої платформи такі поняття як християнство, духовність, церква? Сьогодні, у час економічної кризи, , для народу, мабуть, актуальніші - економіка, добробут, заможність. — Людина — це в першу чергу духовний суб'єкт, а не якийсь технічний елемент чи прилад. Підвалини людського буття — це передусім духовні якості. Погляньмо на Японію. Це одна з найрозвинутіших країн світу. Загальновідомо, що секрет її заможності будується на феномені японської духовності. Там зуміли інтегрувати світогляд самурайської імперії в сьогодення, тобто духовність передусім. А повоєнна Німеччина? Основоположними с там були християнські цінності. Результат — не теоретичний, а , практичний: Німеччина в сімці найрозвинутіших країн світу. Отож стосунки між людьми повинні будуватися не на прагматизмі, як це заявляє дехто із сьогоднішніх кандидатів в народні депутати України, а і передусім на взаємоповазі й любові. Економічний та соціальний прогрес неможливі без прогресу духовного. Скажімо, якщо прем'єр-міністр злодій, що не відповідає одній із заповідей Господніх «Не кради», то в державі виникатимуть суто економічні проблеми. Дехто намагається стверджувати, що українські проблеми зумовлені браком відповідних кадрів. Та на сьогодні в Україні вистачає фахівців різних галузей. За освітнім рівнем Україна входить в п'ятірку найосвіченіших країн Європи. Звідки ж проблеми з економікою? Річ у тім, що люди на керівних посадах часто деградовані морально. Тільки через духовність можна прийти до розвинутої економіки.
Одні вибори позаду, інші — попереду. Можливо, нові вибори, особливо до місцевих органи; влади, будуть навіть напруженіші від попередніх. Однак і ті. що вже відбулися, не забуваються, бо стали великою школою політичної боротьби і водночас повчальним уроком для наших молодих партій. Глибокий аналіз того, що сталося, разом з висновками для себе робить у ці дні крайова організація Християнсько-демократичної партії України. З її лідером паном Михайлом ГУТОРОМ розмовляє кореспондент «Тернополя вечірнього» Ярослав ГУЛЬКО.
("За віру і волю”- газета Тернопільської крайової організації ХДПУ, серпень 1993р.) "Справді багатий лише той, хто здатний з іншими поділитися своїм багатством” — ці та подібні до них висловлювання, що дуже близькі до принципів християнської моралі, часто звучали під час, можливо, унікальної для нашого міста наради, яку організувала головна рада Тернопільської крайової організації Християнсько-демократичної партії України, запросивши на неї представників державних виробничих підприємств і приватного бізнесу міста. Учасники наради розглянули одне питання: проведення широкої акції благодійництва та милосердя. У жвавій дискусії на цю тему, крім членів головної ради ХДПУ, взяли активну участь пані Євгенія Курило — заступник начальника відділу соціального захисту міської адміністрації, п. Богдан Чорній — головний інженер пивзаводу № 1, п. Олександр Котик — директор товариства "Мрія", голова секретаріату обласної організації КУНу п. Оксентій Каменюк та інші.
Зараз багато розмов про без’ядерний статус України. Свою позицію щодо цього чітко визначила Християнсько - демократична партія України. З політичних партій тільки вона на сьогодні має однозначну концепцію з питань ядерного роззброєння. Про цю концепцію йшлося на прес - конференціях у Києві і Тернополі. В ці дні у Тернопільській крайовій організації ХДПУ жваво обговорюють цю проблему, матеріали з викладом концепції поширюють серед жителів області. Про ядерне роззброєння і ставлення до нього ХДПУ йшлося на засіданні Політичної координаційної ради, до якої входять всі громадські і політичні організації області. Прес - конференцію у Тернополі проводили: голова Тернопільської крайової організації ХДПУ п. Михайло Гутор, співробітник Фонду Ганса Зайделя, член Головної Ради ХДПУ п. Володимир Олійник, директор Фонду Ганса Зайделя в Україні п. Берн-гард Гуттер, голова ХДПУ п. Віталій Журавський.